Konkurs na projekt plakatu – SREBRO

Galeria Sztuki w Legnicy

ogłasza konkurs na plakat promujący

28. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej „Srebro”.

Termin nadsyłania projektów: 24 lutego br.

Konkurs na plakat już po raz dziewiąty towarzyszy konkursowi złotniczemu, a zwycięski projekt tradycyjnie staje się plakatem promującym Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej i jego wiodącym motywem graficznym.

Konkurs złotniczy jest głównym wydarzeniem Legnickiego Festiwalu SREBRO, który w tym roku obchodzi swoje 40-lecie. W ostatnich latach konkursy miały tematy: „Iluzja” (2018), „Tożsamość” (2017) czy „Miasto” (2016); tegoroczny tytuł „Srebro” ma podkreślać jubileuszowy charakter tej edycji Festiwalu i przypominać o roli tego materiału, kruszcu jako symbolu 40-letniej historii legnickiego SREBRA. Tym samym odwołuje się do jego genezy – przyczyn, dla których Festiwal SREBRO narodził się właśnie w Legnicy.

Legnica jest niemal stutysięcznym, historycznym miastem leżącym w sercu Dolnego Śląska – wyjątkowego regionu, od wieków słynącego z bogactw naturalnych, zwłaszcza ze złóż kamieni budowlanych i szlachetnych oraz metali szlachetnych – złota, miedzi i srebra. Do dziś dobrze prosperują tu kopalnie i huty, produkujące miedź i srebro w ilościach liczących się na świecie. Legnicki Festiwal SREBRO jest artystycznym odzwierciedleniem tej specyfiki regionu oraz śladem związanej z nią działalności gospodarczej.

 

LOGOTYPY DO POBRANIA

REGULAMIN KONKURSU